ANA SAYFA HAKKIMDA İLETİŞİM
Anasayfa / Sosyal Kart
Sosyal Kart
Sosyal Kart Danışmanlık Hizmeti

Yoksullukla Mücadelede dev adım “Sosyal Kart Projesi” Yerel Hizmetlerin tek bir karta toplanıp sunulması konusunda aynı anda 10 belediyede birden yola çıkıyoruz.

Yoksulluklara çağdaş koşullarda yardım yapılmasını ve yardımların çoğaltılmasını, belediye hizmetlerine ulaşımında etkinlik sağlamasını, iş hacmini, istihdamı artırmaya yönelik daha verimli olanak sağlayan sosyal hizmet projesidir.

Sadece bir yardım kartı olarak değil, Belediyenin vatandaş ile arasında bir bağ kurulmasını amaçlayan Sosyal Kart Projesi yoksullukla mücadele etme projesi olduğu kadar bir Aidiyet oluşturan Hemşeri Hukuku’nu ön plana çıkarmayı hedeflenmektedir.

SOSYAL KART HİZMETİ VE DANIŞMANLIĞI

Sosyal Kart Projesi; belediye gelirlerini artırması, aile sigortasından gıda bankacılığına diğer sosyal projeleri bütünleştirmesi ile birlikte Belediye sınırları içerisinde anlaşmalı iş yerlerinden sağlanacak indirimlerle kartın pek çok kullanıcıya ulaşmasını ve belediye hizmetlerinin ulaşımında kolaylık sağlamak amacıyla vatandaşlar ile belediye arasında bir köprü niteliği olması nedeniyle çağdaş yardımların nasıl yapılacağına dair anlamlı ve örnek gösterilecek bir projedir.

1. Sosyal Kartın Özellikleri Nelerdir?
Prepaid (ön ödemeli) kart özelliğine sahip olması, belirlenen indirim oranları ile karta üye iş yerlerinden indirimli alışveriş ve belediye hizmetlerine ulaşımında kolaylık sağlanmasının yanısıra diğer pos’lardan alışveriş imkanı sağlayan çağdaş bir kart özelliğine sahiptir.

2. Sosyal Kartın Faydaları Var Mıdır?
– Kart projesi ile belediye vergi tahsilatlarını yüksek seviye çıkararak vergi tahsilatındaki operasyonel yükten kurtulcaktır.
– Belediye devamlı artan bir gelir kalemine sahip olacak
– Bu proje ile birlikte ilçedeki tüm vatandaşlara ulaşabilecek ve bu sayede güncel datalara ve adres bilgilerine sahip olacak
– Belediye sağlayacağı gelirleri birkaç yıl sonra kaynak göstererek yurt dışındaki yatırımcılara sunarak gelirlerini artırmaya yönelik çok önemli adımlar atacaktır.

3. Neden Bir Sosyal Karta İhtiyaç Vardır?

Vatandaşlar Açısından;
– İndirimli Alışverişler
– Belediye Hizmetlerinden Yararlanma
– Belediye Hizmetlerine Etkin Ulaşım
– Yoksullukla Etkin Mücadele
– Aidiyet

Esnaflar Açısından;
– Satışlarında Artış
– Reklam Yapabilme Olanağı
– Sosyal Sorumlukluk Projesine Destek

Belediye Açısından;
– Hemşerilik Hukuku
– Sadakat Ağı
– Etkili Bir Sosyal Yardım Sistemi
– Belediye Hizmetlerinin Etkin Tanıtımı
– Tahakkuk/Tahsil Oranında Artış

Ülke Açısından;
– Vergi Oranlarında Artış
– İstihdam Sağlamak
– Kayıt Dışılığı Önlemek
– Bölgesel Ve Yerel Kalkınma1975 doğumlu olan Erkan KARAARSLAN, 1997 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı.
Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kazaların Çevresel ve Teknik Araştırılması Bölümünde Yüksek Lisans Yaptı.
»devamı

Erkan Karaarslan

Erkan Karaarslan'a

Sorun