ANA SAYFA HAKKIMDA İLETİŞİM
Anasayfa / Süreç Yönetimine Bakışımız
Süreç Yönetimine Bakışımız

Türkiye’de süreç yönetimini biz başlatmadık ama biz değiştirdik. Biz süreç yönetimine başladığımızda daha çok temel ana başlıklardan oluşan bir süreç çiziliyor ve bu süreçte iş tanımları, süreler, performans göstergesi ile optimize edilmiyordu. Onlarca yıldır bu işlerle uğraşmış pek çok idare var ancak biz bir tanesinden dahi istediğimiz bir veri alamadık.

Bize göre süreç en detay bazda fotoğraflanır. Tüm karmaşa kapsama alınır. Süreçteki tüm atomik adımların mevzuatı ortaya konulur, gerekirse içsel prosedüre bağlanır, belgeler standartlaştırılır, imza yetkileri ve yetki devirleri belirlenir, sürecin performans göstergesi, riski, hassas görevi, adımların zamanları belirlenir.

Şimdi Türk idarelerine bir fayda oluşturabilmek amacıyla bir süreç yönetimi şartname taslağını ortaya koyuyorum. Gerçekten süreç yönetim sistemi kurmak isteyen idareler buna benzer bir şartname ile yola çıkmaları gerekir. Şimdi kim bu şartname ile iş yapabilirim diyorsa buyursun gelsin bakalım. Ülkemiz kurumlarının doğru bir hizmet alabilmesi için bu dokümanı kamuoyuna mal ediyorum.

Dökümanlara ulaşabilmek için tıkayınız…1975 doğumlu olan Erkan KARAARSLAN, 1997 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü bitirdi. Aynı bölümde yüksek lisans yaptı.
Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Kazaların Çevresel ve Teknik Araştırılması Bölümünde Yüksek Lisans Yaptı.
»devamı

Erkan Karaarslan

Erkan Karaarslan'a

Sorun